TVD - Rozhovor s Kevinem Williamsonem

19. října 2010 v 20:25 | WeousH*
Ahojky, tak vám tady přináším další článeček a dneska už poslední:).. Moc se omlouvám affíkům, které jsem si smazala, ale bude to tak lepší.. Chci uvolnit místo, pro jiné, lepší;)
Druhá řada hitu stanice CW The Vampire Diaries dokazuje, že slova "krize 2. ročníku" neznamenají nic ve světě Mystic Falls. Tak je podle mne vhodná chvíle zkontaktovat producenta Kevina Williamsona a promluvit s ním o utváření epizod úžasné druhé řady, zvýraznění některých vedlejších rolí jako u postav Candice Accoly a Michaela Trevina, zda přibudou nějaké další postavy z knih L. J. Smithové, co můžeme očekávat v několika dalších epizodách a co znamenají ty otravné fámy, které jsem slyšel přes Twitter o Jeremym (Steve R. McQuenn) a Tylerovi (Trevino), že z nich budou víc než kamarádi. Je na cestě "Jyler"?


JH: Musím říct, že se mi líbí, co s Julií Plec tvoříte v této sérii.
KW: Děkuji. Jo, bavíme se!

JH: To si myslím. Takže, první otázka, báli jste se, že nastane syndrom krize 2. ročníku v druhé řadě seriálu?
KW: Jo, vždy máte strach, že se diváci na vás už nebudou dívat, a nikdy nevíte, kdy ten zvrat nastane, ale myslím, že teď máme věrné fanoušky a vypadá to, že s námi zůstávají. My se jen snažíme je dobře bavit.

JH: Když v loňském roce herci i seriál zazářili, co jste jim radili, jak to ustát? Kromě Iana byla ta pozornost pro ně pravděpodobně velmi novou zkušeností.
KW: Nikdo ode mě nechce radu a já nevím, co říkat lidem. (směje se) Ale ano, je to ohromující a neexistuje žádný správný či špatný způsob, jak to zvládnout. Dobrou zprávou ohledně tohoto obsazení je, že je to opravdu dobrá skupina dětí - oni nejsou děti, jsou to mladí dospělí - a stojí nohama na zemi. Fakt, že jsme schováni dole v Atlantě, tomu dost pomáhá. Každý je tak nějak sám sebou; stejní lidé, jako když jsme je obsazovali.
JH: Tohle není poprvé, co natáčíte seriál mimo Hollywood.
KW: Správně, stejné to bylo u Dawsonova světa, když byli všichni ve Wilmingtonu (Severní Carolina). Je to takové rodinné prostředí. Jeli jsme tam dolů najednou, všichni jsou přátelé a hodně se držíme spolu. Je to fajn.

JH: Ve druhé řadě dáváte opravdu hodně prostoru vedlejším postavám, aby mohly zazářit. Můžete říct víc zejména o Candice a Michaelovi?
KW: No, Candice, prostě jsem věděl, že ta holka to v sobě má. Věděl jsem, že když se dostaneme k druhé řadě, že prostě rozkvete. Věděl jsem, že s ní chci jít touhle cestou. Nebyl jsem si jistý, jestli to budu moci vytáhnout či zda to televize podpoří, ale chtěl jsem ji proměnit v upírku. Věděl jsem, že to otevře svět a dynamiku vedlejší postavy. Pokud jste si všimli v minulé řadě, když jste nebyli okolo upírů, stáli jste jakoby stranou, co se týče příběhu, takže jsem potřeboval linii, která by zahrnovala naše vedlejší postavy - tím myslím ty mimo ústřední trojúhelník - jako Tylera. Věděl jsem, že Trevino a Candice dostanou letos hodně prostoru. Teď mám v oku Jennu a Alarica a musím nastartovat a rozběhnout jejich linii. Ve 42 minutách toho prostě nejde udělat tolik, kolik byste chtěli.

JH: To bylo to, oč jsem loni žádal, víc Trevina! On nejen dobře vypadá, ale ukázalo se, že je taky dobrý herec!
KW: On je opravdu velmi dobrý. Prostě jen potřeboval víc hrát a letos má šanci. Jak pojedeme dopředu, uvidíte víc Candice a Trevina a vlastně i Zacha Roeriga (Matt).

JH: Dobrá, pokud udržíte Trevina v běhu, zapoceného a bez trička…
KW: Opravdu? Co takhle všichni? Prostě by všichni měli svléknout trička. Sedíme nad scénářem a píšeme "Stefan vstoupí do místnosti a sundá si tričko a… co pak?" (směje se)

JH: Neuvědomil jsem si, dokud jsem s vámi nemluvil, že se na Twitteru objevily náměty, dostat Jeremyho a Tylera do jedné postele! Věděl jste o tom?
KW: Jo? Kdo to říká?

JH: Dostal jsem k tomu asi půltuctu e-mailů. Nepřemýšlel jsem o tom, ale přimělo mě to zeptat se na gay postavy v seriálu či nějaké takové linie. Máte nějaké podobné plány zahrnující Tylera a Jeremyho?
KW: No, musím bohužel říci, že určitě ne s těmito dvěma postavami, o tom můžeme leda snít. Jestli přivedu nějakou gay postavu do seriálu… Rozhodně nemám zájem o novou linii příběhu, protože to už jsem dělal (v Dawsonově světě s Kerr Smithem). Vynucenou linii opravdu nechci. Přijít s gay postavou by bylo neskutečně vzrušující, ale chci to provést správně a v okamžiku, kdy to bude vhodné, nechci na to tlačit a udělat to jen proto, abychom měli gay postavu. Chci něco, do čeho se můžu ponořit a užívat si to. V téhle škatulce máme Carolinina otce. Jeho postava je gay a žije ve vztahu s dalším mužem, a to je vše, co víme o Carolinině otci. Je členem rodiny zakladatelů, takže si umím představit den, kdy přijde na scénu a udělá rozruch.

JH: Takže žádný "Jyler", ale Jeremy a Tyler byli vždy kamarádi i rivalové, zůstane to tak, nebo se jejich vztah vydá jednou či druhou cestou?
KW: Mají spoustu společného, ať už se to týká minulosti s Vicki, teď věcí okolo vlkodlaků, oba jsou z rodin zakladatelů, ale myslím, že to pro oba bude ještě dlouhá cesta, aby si mohli důvěřovat, obzvlášť teď, když je Tyler opravdu vlkodlak a zřejmě se přemění při příštím úplňku.

JH: Nemůžu se toho dočkat! Teď se vraťte zpět a řekněte mi, jak jste viděl v Nině schopnost hrát Elenu a Katherine. Věděl jste to už z castingu?
KW: Věděli jsme to. Je velice dobrá, skvělá herečka. Dívali jsme se, jak se nám rozvíjí před očima. Stává se úžasnou herečkou a cítím, že ji to baví a je to na ní vidět. Je to vidět, když přijde na scénu a tančí okolo. Vidíte jí to v očích, když s ní mluvíte, že opravdu miluje to, co dělá.

JH: Teď, když víte, jak jsou fanoušci závislí na pravidelných postavách v seriálu, je to pro vás obtížnější přemýšlet o tom, že byste některou z nich zabil a stáhl ze seriálu?
KW: Je to hodně těžké. Obáváme se toho. Vždy mám strach a chci, aby fanoušci věděli, že si jich vážím a snažím se je potěšit, ale zároveň se jedná o upírský seriál, a pokud tu nebudou důsledky života a smrti, tak to seriálu ublíží. Naneštěstí lidé v našem světě umírají a nerad to říkám, ale snažím se jim dát skvělý příběh a labutí píseň, ale někdy je náhlá smrt prostě nepředvídatelná a šokující. Bohužel nemůžu udržet věčně všechny naživu.

JH: Stalo se někdy, že jste mluvili o tom, že provedete to Velké Zlo týdne?
KW: Myslím, že to Julie zmínila na Comic Conu nebo v nějakém rozhovoru, a předpokládám, že tím myslela, zda to někdy rozvineme. Právě teď tu máme něco jako milostný příběh / horor / telenovelu / Dark Shadows / cokoliv. Jsme takový hybrid. Jestli budeme i takový kříženec, možná, ale nevím jak, a v blízké budoucnosti seriálu to nevidím. Myslím, že za pár řad budeme mít více stvůr noci a více příšer, ale nemyslím, že se staneme nestvůrou týdne. Myslím, že to řekla k řadě páté nebo šesté a řekla, že to možná rozvineme, ale nevím jak. Ani bych nevěděl, jak to napsat. Seriál má hodně možností, ale nevím, jak takovou přeměnu provést.

JH: Nedávno jsem na své stránce prohlásil, že si myslím, že Vampire Diaries jsou lepší než True Blood, co se týče příběhu, a vysloužil jsem si hodně nadávek od fanoušků True Blood.
KW: Opravdu? Já mám rád True Blood. Co si to dovolujete!

JH: Já to taky mám rád, ale nelíbila se mi poslední řada.
KW: Ne! Proč ne?

JH: Cítil jsem, že příběh někam utekl, že byl odbytý. Chci dobrý příběh a ten jsem ze seriálu nedostal.
KW: Já jsem na tom seriálu stoprocentně závislý. Dívám se na každou epizodu, jsem velký fanoušek.

JH: Chtěl bych se zeptat na knihy L. J. Smithové. Chystáte se v dohledné době vytáhnout z nich nějakou novou postavu?
KW: Pokoušíme se stále vytáhnout postavy z knihy, když je to možné, i když to jsou třeba jen malé, vedlejší postavy. Umím si představit moment, kdy se Meredith objeví v seriálu. Myslím, že tu je prostor pro Meredith. Nemusí být stejná jako v knize… vlastně žádná postava v seriálu nebyla adaptována stoprocentně podle originálu. Máme v tom určitou svobodu a doufáme, že ji nám dovolí i diváci. Nevím, kdy ji přivedeme. Máme tak moc postav už teď, že nevím, jak si poradit s nějakou další… jedině, že bych někoho zabil, abych udělal prostor pro Meredith. (směje se)

JH: Teď máme zrovna přestávku, takže nad čím se nám můžou sbíhat sliny v očekávání nové epizody "Plan B"?
KW: Další epizoda je ta před halloweenskou epizodou. Máme takové dvě části (Plan B a Masquerade), kde uděláme maškarní ples u Lockwoodových. Je to něco, co starosta plánoval ještě předtím, než zemřel, takže v tom pokračují. Tam se dá do pohybu zápletka zaměřená na Katherine. Bude to o záchraně všech a odstranění Katherine.

JH: Líbí se mi, že jste se nezbavil Katherine rovnou a že se potlouká kolem už chvíli. Je s ní zábava!
KW: No, Katherine je postava, kterou bych nerad pokazil. Roztočila nám nějaká kolečka a možná se vytratí, ale bavilo mě pracovat s Ninou, když hrála tu roli, a já stále píšu o Katherine. (směje se)

JH: Líbí se mi, že i když Katherine není na scéně, pořád cítíte, jako by někde kula pikle.
KW: A v epizodě šesté a sedmé - obzvlášť sedmé - dojde k obměně postav. Víte, co asi znamená obměna postav…

JH: Nemůžu se dočkat! Díky za váš čas, Kevine, a pozdravujte Julii!
KW: Díky, Jime.

---
KOPÍRUJ S IKONKOU
 


Komentáře

1 Nikita→♥Affs♥ Nikita→♥Affs♥ | Web | 20. října 2010 v 12:11 | Reagovat

super.. a mna si si nechala alebo zmazala ?

Ahoj je u mňa je hlasovanie o fotku mesiaca November budem veľmi rada ak hlásneš :) http://vampires--world.blog.cz/1010/potm-november-voting

2 KIKI.Paige KIKI.Paige | 20. října 2010 v 15:01 | Reagovat

Ahojky,tak zase píšu,KONEČNĚ je hotový můj nový blog,a tak ti píšu adresu,změň si odkaz v menu ;)

http://my--world--for--you.blog.cz/

Je to docela dlouhá adresa ale není to jedno? Hlavně že je v názvu to,co v blogu doopravdy je ;)

PS:Slušelo,zajímavý článek ;)

3 Mims*-Affs Mims*-Affs | Web | 20. října 2010 v 16:38 | Reagovat

Krásne fotky.. =))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 WeousH*

Někdy se zase vrať;)..